Nejlepší tipy na výlety s dětmi v Praze – zábava, dobrodružství a vzdělání v jednom!

Kam S Dětmi V Praze

Pražský ZOO - největší zvířecí zahrada v ČR

Pokud plánujete výlet s dětmi do Prahy, pak návštěva pražské zoo je rozhodně skvělou volbou. Je to nejen největší zvířecí zahrada v ČR, ale také jedna z nejoblíbenějších atrakcí pro rodiny s dětmi.

Pražská zoo se rozkládá na rozloze více než 58 hektarů a nabízí domov pro více než 4500 zvířat ze 650 druhů. Nechybí tu ani exotičtí obyvatelé jako jsou sloni, lvi, tygři, gorily či hroši.

Pro děti je připraveno mnoho interaktivních aktivit. Například návštěvníci si mohou projít pavilon Afrika a vyzkoušet si africký trh plný suvenýrů. Nebo se mohou stát kočovnými indiány a za pomoci mapy vyhlédnout ukryté kmeny divokých zvířat.

Kromě toho se tu konají i různé akce pro děti např. setkání se zvířaty, ukázky krmení a další zajímavé programy.

Pražská zoo rozhodně stojí za návštěvu jak pro rodiny s dětmi tak i pro milovníky zvířat.

Dětské muzeum v Praze - interaktivní expozice zaměřená na historii a přírodní vědy

Dětské muzeum v Praze je skvělým tipem na výlet s dětmi. Tento interaktivní prostor nabízí expozice zaměřené na historii a přírodní vědy, které jsou pro nejmenší návštěvníky přizpůsobeny a atraktivní. Děti se zde mohou naučit spoustu nových znalostí a zároveň si užít zábavu při hraní se zajímavými prvky expozic. Navíc, Dětské muzeum se nachází v centru Prahy, takže je to ideální spojení s prohlídkou krásného historického města. Určitě si tuto atrakci nenechte ujít!

Botanická zahrada v Troji - procházka mezi exotickými rostlinami a květinami

Botanická zahrada v Troji je skvělým místem pro rodinný výlet s dětmi. Můžete se tu projít mezi exotickými rostlinami a květinami, které určitě nevidíte každý den. Botanická zahrada nabízí příjemné prostředí na odpočinek, ale také možnost poznat něco nového o přírodě a rostlinách. Pro děti to může být velmi poučné a zajímavé dobrodružství. Tak proč si neudělat malou exkurzi do tropů a navštívit Botanickou zahradu v Troji?

Lunapark na Letné - atrakce pro děti i dospělé, včetně velkého kolotoče

Lunapark na Letné je skvělou volbou pro rodinný výlet v Praze. Jeho největší lákadlo je bezpochyby velký kolotoč, který nadchne jak dospělé tak i děti. Kromě něj si zde můžete vychutnat mnoho dalších atrakcí, jako například horskou dráhu, autoskútry nebo trampolíny. Navíc zde najdete i spoustu stánků s občerstvením a sladkostmi. Určitě se sem vyplatí zajít a strávit zde celý den plný legrace!

Vyhlídková plavba po Vltavě - prohlídka Prahy z jiného úhlu pohledu

Pokud hledáte originální způsob, jak prozkoumat krásy Prahy společně se svými dětmi, neváhejte si dopřát vyhlídkovou plavbu po Vltavě. Tato prohlídka vám umožní vidět hlavní město z úplně jiné perspektivy a dětem to bude určitě velký zážitek. Na palubě lodi budete uchváceni pohledem na nádherné mosty, historické památky a dominanty města, jako je například Pražský hrad. Vydejte se na tuto poznávací plavbu s rodinou a poskytněte svým dětem jedinečný zážitek, který si určitě navždy zapamatují!

Divadlo Minor - představení pro děti s interaktivními prvky

Chcete-li svým nejmenším zpestřit den plný zábavy a zároveň podpořit jejich vzdělávání, určitě navštivte Divadlo Minor. Tento kulturní dům nabízí představení pro děti s interaktivními prvky, které je zaručeně potěší a pobaví. V rámci těchto představení se děti mohou zapojit do hry a stát se tak součástí divadelního dění. Pokud hledáte tipy na výlety s dětmi v Praze, nenechte si ujít Divadlo Minor!

Koupaliště Lagoon Letňany - vodní radovánky pro celou rodinu

Pokud hledáte skvělý způsob, jak trávit horké letní dny s celou rodinou v Praze, navštivte Koupaliště Lagoon Letňany. Toto moderní koupaliště nabízí širokou škálu atrakcí pro dospělé i děti, jako jsou například skluzavky, bazény s umělými vlnami a relaxační zóny. Navíc v areálu najdete i několik restaurací a občerstveních stánků, abyste mohli ochutnat chutné pochoutky během svého pobytu. Takže ať už chcete trávit den plný zábavy a adrenalinových vodních atrakcí nebo jen relaxovat u bazénu, Koupaliště Lagoon Letňany je skvělou volbou pro celou rodinu.

Národní technické muzeum - expozice zaměřená na technické vynálezy a objevy v dějinách

Navštivte Národní technické muzeum v Praze, které nabízí expozici zaměřenou na technické vynálezy a objevy v dějinách. Prozkoumejte neuvěřitelné stroje, historická vozidla a další fascinující technologické prvky, které představují důležité milníky v technickém pokroku. Nechte se unést do světa zajímavých objevů a inovací z minulosti a prezentovaných moderních technologií. Takový výlet je skvělým způsobem jak učit děti o historii a současném stavu techniky.

Stromovka - největší park v Praze, vhodný pro pikniky a venkovní aktivity

Pokud se chystáte na výlet s dětmi do Prahy, určitě neváhejte navštívit park Stromovka. Jedná se o největší park v Praze, který nabízí skvělé možnosti pro pikniky a venkovní aktivity pro celou rodinu. Během procházky parkem můžete objevit krásné rostliny a zvířátka, projít se po cestách v přírodě nebo zahrát si různé sportovní hry - třeba fotbal či frisbee. Děti jistě potěší i velké dětské hřiště s různými atrakcemi. Vstup do parku je navíc zdarma, takže Stromovka je ideálním místem pro odpolední rodinný výlet.

Muzeum hraček - sbírka historických i moderních hraček pro děti všech věkových kategorií.

Muzeum hraček v Praze je skvělou volbou, pokud hledáte tip na výlet s dětmi. Toto muzeum nabízí širokou sbírku historických i moderních hraček pro děti všech věkových kategorií. Vaše děti zde mohou objevovat a zkoumat nejen klasické plyšové medvídky a panenky, ale také různé mechanické hračky a interaktivní herní systémy. Prožijte společně s vašimi dětmi nezapomenutelný zážitek plný radosti, her a zajímavých informací o historii a podobách oblíbených hraček.

Publikováno: 01. 06. 2023

Kategorie: děti

Autor: Milena Sýkorová

Tagy: kam s dětmi v praze | tipy na výlety s dětmi v praze